Rasedus ning kassi liivakasti puhastamine 02.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus on seotud toksolplasmoosi võimalikust ohust.
Mõni nädal ennem rasedusest teada saamist võtsime 3. kuuse kassipoja. Toakiisu, kes käib liivakastis. Nüüd aga üks tuttav rääkis, et kassi liivakasti omamine toas + selle puhastamine, on minu varajase rasedusele äärmiselt ohtlik. Internetist lugesin sama, nimelt toksoplasmoosi ohu kohta.
Samas muidu olen ise omanud kassi alates 3. eluaastast ning varateismelisena lausa kahte, kellest üks käis koguaeg õue ja toa vahet.
Kas mul võib see juba läbipõetud olla? Kui suur oht see üldse kasvava kassipojaga on, kui toitub ainult kassitoidust, krõbinatest ning väljas ei käi, teiste loomadega kontakti ei loo? Liivakast on küll kaanega kaetud kast, kuid ikka vahel tolmab/lõhnab ebameeldivalt.
Kahjuks ei saa momendil seda liivakoristust ka kellegi teise kaela sokutada. Olen lihtsalt mures ning mõtlesin, et küsin Teie arvamust.
Aitäh vastamast!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil on toakass, kes väljas ei käi, siis ohtu ei ole. Eraldi analüüse tegelikult rasedatele reeglina ei teha.
Kassipojale teete vaktsiinid ja annate ussirohtu vastavalt veterinaari nõuannetele. Teie rasedusega seoses ei tohiks olla midagi ohtlikku.