Tundetu kliitor 09.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 15a vaevelnud probleemiga, et kliitor on põhimõtteliselt tundetu ja ei ole kunagi tundnud seksuaalset naudingut. Probleem ei ole isegi mentaalne, sest seksuaaleluga pole probleeme olnud (vaginaalselt) aga konkreetselt kliitor ei täida oma rolli, mida ta meditsiiniliselt peaks. Olen käinud erinevate günekoloogide juures, kes on teada andnud et sellist probleemi pole nad elus kuulnud ja pöördugu sellega psühholoogi juurde, kes aitab. Ravimite all pole, olen proovinud igast libesteid, mänguasju ja ikka ei ole tunnet. Kas peaksin ehk paluma perearstil neuroloogi visiidile saatekirja ja võib see olla võimalik, et olen sündinud selliste närvidega, mis konkreetselt kliitoris ei tööta? Ma pole 30a jooksul mitte kordagi kliitoris mõnu tundnud ega omanud seal erilist tunnet (ei ebamugavust ega midagi). Ma sooviksin ennem meditsiinilist abi kui suunataks seksoloogi juurde, kes ei oma meditsiinilist õigus läbi viia uuringuid hormoonide ja muude aspektide osas probleemi lahendamiseks. Minu teadmists järgi seksoloog pakub puhtalt peühholoogilist abi, mitte füüsilist probleemi lahendust. Inglise keeles on minu probleemi nimi clitorial athropy. Mitte üksi günekoloog ei pakkunud ka hormonaalset kontrolli ega teatorenooni ravimit (mis välismaal on andnud tulemusi klitoriaalse tundlikkuse teemal).

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te saate ka ise Synlabis määrata oma testosterooni taset. Reeglina on need normi piires ja testostreoonist suure tõenäosusega abi ei ole. Kliitori atroofia ehk väljaarenematus või ajas taandumine on üliharva esinev patoloogia. Kliitoris on närvilõpmete hulk suhteliselt suur, kuid kuidas te seda tajute, on individuaalne ja eelkõige seotud ajuga. Ma soovitan kindlasti pöörduda seksuoloogi poole.
Saate proovida sooloseksi täiesti rahulikus häirimatus keskkonnas ja kasutada kvaliteetset vibraatorit. Ma usun, et teiega on kõik korras, kuid seksi ja penetratiivse vahekorraga seoses ei tohiks eesmärgiks olla orgasmi saavutamine, vaid üldine naudingutunne kogu kehaga tervikuna. Erinevaid metoodikaid , mis teile individuaalselt sobiksid tundlikuse saavutamisel saabki seksuoloog selgitada.