Tupe valu. Jutt tuõeb võibolla pikk. 22.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Üritan lühidalt ja konkreetselt teha. Nii, sünnitasin 30.august. Terve sept kuu oli meeletu uiinipudamatus. Polnud kuidagi võimeline ninni hoidma. Käisin mähkmetega ringi(nii oosel j
Kui päeval). Pissisin oosel meeletult alla. Ei tundnud absull midagi. Okei, ja järsku okt alguses kadus see. Mõtlesin, et ohoh olen taastunud vist. Aga siis tuli tupest verd ka tupp hakkas kohutavalt valutama, eriti urineerimise ajal. Jubedslt valus oli. 18.okt oli sünnitus järgne kontroll ja kurtsin seda mure, et pissida valus, oli torkav, ja üli meeletu valu tupes kui pissisin.naistearst ütles sellepeale et see on taastumine. Enne seda sai pissiproovid pere arsti juures teha ja naisearst vaatas seda. Ütles korras. Kurtsin pere õele. Tema ütles, eks taastumine. Sain mingid nitro tabletid pere õelt..vahepeal andis väheke järgi aga enamus ajast tupp valutas.kuna tupe valud olid jubedas läksin emosse ja võeti pissi ja verepeoovid. Selgus seal, et valk uriinis ja miskit veel+neerud ei tee korralikult tööd. Kui mul juba tupp valutas nii meeletult sois kuidas sai öelda naistearst uriini proovist mis pere õe juures tegin, et see okei. Kui tol hetkel olid muõ jubedad valud. Emos siis kirjutatui bregabaliin välja. Eitea mille vastu see ongo täpselt. Lugesin aint valuvaigisti. Emos olo kreatiini tase 98 ja nüüd eelmisel nädalal olo kreatiin pere agsgi vastu võtul 81. Ja vaatasin, et valku nüüd uriinis polnud arst ma plle aga nii lugesin välja. Pere õega ei ole veel rääkinud. Hetkel on pissimine parem aga pissi lõpu poole on ikka valus. Mitte nii jubedalt valus aga on. Kuhu pean poorduma või mida tegema? Olen nõutu ausalt õeldes juba ja täitsa depressioonis juba.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Oluline on teada, milline oli vastsündinu kaal? Kas üle 4kg? Suure tõenäosusega sünnitasite iseseisvalt, mitte keiserlõike teel. Kas olid rebendid? Kus täpsemalt?
Vaginaalne sünnitus võib olla suur trauma nii lahklihale kui ka sünnituskanalile. Kõik rebendid tuleks kirurgiliselt taastada. Kui kaebused püsivad, siis broneerige aeg nii oma perearstile kui ka naistearstile. Kirjutage oma kaebused üles, et arsti juures ei ununeks. Ravim võis olla Tbl Nitrofurantoin.
Kui soovite isikustatud nõustamist, siis on olemas tasulise kaugnõustamise võimalus: 23,34€ ette üle kanda Evita Grupp OÜ, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, siis saan tutvuda sünnituse käiguga, kaasnevaga, analüüsidega, raviga jms. Saadan vastuse epostile või broneerite helistamise aja reeglina kell 10.00 või muul kokkulepitud ajal 25 minutit.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7