Emaka vähja võimalus? 17.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 44 aastane. Olen siia kord juba kirjutanud... Sain ka vastuse, nüüd on tekkinud veel küsimus. Proovin kirja panna kronoloogiliselt: 2002 aasta suvel avastati ultrahelis polüüp, sügisel enam polnud, 2003 a sügisel leiti ultrahelis uuesti justkui väike polüüp, tehti proov kas hea- või pahaloomuline (harjakesega..) - eile rääkisime sellest arstiga proovi tulemusest pikemalt - nimelt - vähirakke ei leitud, kuid mingi muutumine emakas toimub, mitte rakkudes, vaid emakas - oli leitud rakkude vohamise, kasvamise võimalust. Nüüd saadeti proovi puhastusele - saadakse täpsem vastus, mis mul emaks toimub. Kas on võimalik, et tegemist siiski vähjaga. Ja veel - seda ma arstile ei rääkinud - mul teeb valu vasaku reie ülemine pool... Kui mul on tegemist siiski vähjaga, kas see on kaugele arenenud? (olen äsja käinud ka soolestikku, magu, sappi, maksa uurimas...seal leiti ainult seda, et sapp on kive täis.. Menstruatsioon käib üsna regulaarselt - nii nagu mul alati, viimasel ajal üks kord oli lühem vahe - 21 päeva, muidu - 24-28 päeva, vererohked ei ole, alakõhus aeg-ajalt nõrgad valud, kui hakkasin prednisolooniga salvi kasutama, et sügelust päraku ümber ära saada, siis oli vahepeal ka väike määrimine - tumepunase verega (mitmeid-mitmeid päevi). Muidu olen ennegi seente pärast prednisoloon-salvi kasutanud. Jutt tuli pikk. Tahaks kuulda, mis Teie sellest jutust arvate, mis mul võib olla, ning kas kaugele arenenud vähjaga võib olla tegemist.
Kõike kõige paremat ja ette tänades,
murelik

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik!
Kaugelearenenud vähkkasvajaga ei saa tegemist olla.