Rasedus ka koroona 22.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 17+2 nädalat rase ja kuna kodus pereliige on koroona positiivne, siis igaksjuhuks tegin endale ka täna testi, kuna tekkis väike köha. Test osutus positiivseks - olen samuti koroona positiivne.
Minu küsimus on, kas koroona on ohtlik minu lapsele/lootele? Kas peaksin muretsema sellepärast, et koroonas olen?

Tagasisidet ootama jäädes,

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedusega seoses võib koroona kulgeda rasedatel raskemini ja kergemini põhjustada tüsistusi nagu kopsupõletik. Muutuda võib organismi vereringe, hüübimissüsteem, mis võib loote normaalset verevarustust mõjutada ( soodustada loote kasvupeetust). Oluline on jälgida enesetunnet ja kui tekib kõrge palavik ja tugev köha, siis kindlasti on vajalik konsulteerida oma perearstiga. Paracetamol ja rögalahtistid sobivad.
Loote kasvu jälgitakse ultrahelis. Ultrahelide sageduse suhtes otsustab teie ämmaemand ja raviarst.