Võimalik emaka allavaje? 15.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Teist päeva ööd vaevab mind tihe pissimine. Uriiniproov oli korras. Kahtlustan et emakas on alla vajunud, kuna tunnen sõrmega emakakaela istudes. Kuidas saaksin leevendust praegu? Mida selle puhul teha saaks? Pissimine ikka väga tihe, ka öösel. Iga poole tunni pärast vähemalt. Günekoloogi aja sain paari päeva pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 46-aastane

Olete noor, emaka allavajet esineb nii noortel väga harva. Enamasti on soodustavateks faktoriteks mitmed sünnitused, eriti vastsündinute kaaluga üle 4 kg. Kas olete sünnitanud? Mitu sünnitust on olnud? Kas sünnitused olid vaginaalsed? Kas vastsündinute kaal oli alla 4kg?
Teiseks on raske füüsiline töö anamneesis, raskuste tõstmine.
Võimalik on ka tupeseinte lõtvus ja allavaje: tupe eesmise seina lõtvusega kaasnevad ka nn põiepõletikud, mida põhjustab jääkuriin. Tupe tagumise seina lõtvus põhjustab vähem kaebusi, aga patsiente häirivad probleemid soolegaasidega jms. Neid muutusi võib eesti keeles ka günekoloogilisteks songadeks nimetada.
Esiteks ostke apteegi käsimüügist uus abistav komplekt:
https://shop.hoiamed.ee/toode/contrelle-activgard-poie-toetus-suuruse-maaramise-komplekt/
Contrelle Activgard põie toetus – suuruse määramise komplekt
Contrelle Activgard on kohene lahendus pingutusinkontinentsist põhjustatud uriinileketele, mille peamiseks põhjuseks on vaagnapõhja allavaje ... Alustage nr 2, siis võite proovida ka 3, sobivat nr ostke juurde.
Kaebuste leevendamiseks saab apteegi käsimüügist leevendavaid tooteid.
Haiglate juures on eriarstid-spetsialistid inkontinentsiga tegelevad naistearstid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7