Maillal algab tavapärane menstruatsioon peale hüsteroskoopiat? 17.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Selline, küsimus,et millal peaks menstruatsioon normaliseeruma?
Mul oli hüsterokoopia 25.01, veebruaris olid päevad, aga väga vähese määrimisega paar päeva. Mõtlesin,et äkki on see normaalne, ja jäis siis uut mensest ootama. Märtsis nagu algas menstruatsioon ja määrib juba üle nädala. On see normaalne? Arst, kes operatsiooni läbi viis ütles,et kõik läks hästi, seega peaks asi nagu korras olema. Aga vist ikkagi ei ole?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 33-aastane

Kahjuks unustasite kirjutada, mis põhjusel teostati hüsteroskoopia? Kirurgiliste uuringute puhul on esmatähtis patoloogilise materjali eemaldamine ja uuring vähihaiguste välistamiseks ja muude seisundite kinnitamiseks. Kliiniliselt on tähtsaim eemaldatud materjali patoloogilis-histoloogiline uuring.
Menstruatsioonivere hulk sõltubki emaka limaskesta paksusest. On vähe tõenäoline, et eemaldati kogu limaskest hüsteroskoopia käigus, aga see ei selgu.
..."et kõik läks hästi" tähendab, et midagi pahaloomulist ei leitud.
Alati võite tulla tasulisele vastuvõtule. Kaasaegne viis on tasuline kaugnõustamine 17€, mis tuleb ette üle kanda Evita Grupp OÜ: kui saadate minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukoodi, siis saan vaadata uuringu näidustust, op protokolli, pat-histol vastust. Edasine sõltub otsusest, kas soovite sünnitada või soovite hoiduda?

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7