Antibeebipillid, rindade valu, rasedus 12.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 21aastane neiu. Probleem selles-2 nädalat on rinnad väga valusad ja tundlikud olnud. Öösiti ei saa hästi magadagi sellepärast. Ma ei maga kõhuli ja vigastanud pole neid.
Tarvitan üle 2 aasta Lindynette hormoontablette ja sellist probleemi pole varem olnud. Eks ikka paar päeva enne ''päevi'' on natukene rinnad hellad olnud, aga nii, et mitu nädalat tablettide ajal valutavad-seda ei ole olnud. Tablette söön nii, et võtan lehe ära ja siis tulevad 4-5 päeva pärast ''päevad'' ja alustan esimesel mensturatsioonipäeval teise tabletikuuriga. Aga olin mitu korda vahekorras tabletivabadel päevadel ilma kaitsevahenditeta. Kas võib sellest kujuneda rasedus? Sellest tabletivabast ajast on möödas 3 nädalat. Rinnad on valusad ja paistes. Muid probleeme ei ole kaasnenud. Tegin rasedustesti, aga see näitas neg. Vb on liiga vara siis.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
oled korralikult pille võtnud ja rasedustest on negatiivne- seega rasedus pole tõenäoline. Tabletivabal perioodil kestab pillide toime edasi, s.t. rasestumisvastane toime on tagatud. Pillide kasutamise ajal on sagedamini rindade hellust just tabletivabal perioodil. Premenstruaalne sündroom (PMS), mille üheks tunnuseks on just rindade hellus, on väga sage probleem. Soovitan pille vahetada, esmavalik PMS korral on pillid nimega YAZ. Usun, et pillide vahetamine lahendab probleemi.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen