Mestruatsiooni ära jäämine 07.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Päevad on hilinenud 83 päeva ja pole siiani alanud. On olnud varem kus on jäänud kuu aega vahele aga nii pikalt pole mul varem vahele jäänud. Suguhaigused on välistatud. Tegin rasedustesti aga näitab negatiivset, milles võib olla probleem? Aga olen hakanud viimase kuu jooksul väga palju sööma.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on tsüklihäire ja kindlasti on soovitav pöörduda günekoloogi vastuvõtule. Ultrahelis saab kontrollida emaka limaskesta paksust ja munasarjade seisundit. Soovitav on teha hormoonide suhtes uuringud, mis näitavad munasarjade aktiivsust, hormonaalset tasakaalu ja kontrollida kilpnäärme talitlust.
Oluline on piisav uni, liikumise, toitumise ja psüühiline tasakaal.