Päevade vahelejätmine pillidega 29.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kasutan Lindynette20 pille ning sooviks teada, kas kolm pakki järjest võtta on ohutu?

Lisaks kui olen võtnud kaks pakki järjest ja nüüd tahaks päevi ainult nädala võrra edasi lükata, siis kas on lubatud, et võtan kolmandalt lehelt ainult 7 päeva ning siis teen pausi?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Jah, see kõik on ravimi tootja poolt lubatud, aga vastutuse võtate ise. Kogemustele toetudes tean, et muu skeemi järgi võtmine tekitab sageli vaheveritsusi, asjatut muret, segadust jms patsientidel. Ideaalne oleks ikka skeem 21+7+21+7...üles märkida 7-tabletivaba päeva.
Kui väga soovite, siis tarvitage järjest nii kaua kui vajalik ja siis tehke 7-päevane paus. Siis soovitav alustada uuelt lehelt. Poolikud ja kasutamata ravimid tagastage apteeki.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7