Polüüp emakakaelal 28.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Tahtsin kuulda teie arvamust, kui tähtis leitud polüüpi kiiremini eemaldada? Mui kuu alguses leiti 2 polüüpi emakaelal, üks väiksem ja üks suurem ning kohe pandi operatsiooni aega. Ma väga ei tahaks sellisel operatsioonil minna kuna kasutakse üldnarkoosi millegi pärast.
Kas mitte opereerides tekkib oht, et polüüp muutub pahaloomuliseks?
Tänud

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui polüübid ei tekita teile kaebusi: pikki vererohkeid menstruatsioone, pikki määrimisi päevade lõpus või vaheveritsusi, ei esine vahekorraga seoses veritsusi, siis ei pea neid eemaldama. Oluline on emakakaela suhtes HPV kandlus ( HPV positiivsus võib soodustada emakakaelal vähieelset seisundit kuni vähi arenemiseni) ja vajadusel emakakaela rakutesti normaalsus ( PAP NILM).
Kui teil polüüpidega seoses esineb mingeid kaebusi, siis on soovitav neid eemaldada, kuid seda saab teha ka paikses ehk lokaalses tuimestuses ambulatoorselt. Emakakaela polüüp vähiks ei arene. Tegemist on emakakaela limaskesta healoomulise moodustisega.