Üks pill kadus ära 20.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen võtnud rasestumisvastaseid pille umbes 7 kuud (Gesytil). Nüüd juhtus nii, et üks pill kadus ära ja praegu olen võtnud siiski edasi niiöelda üks päev edasisi pille (esmaspäeval teisipäevase pilli, teisipäeval kolmapäevase pilli jne). Küsimus seisneb selles, kas võtan praegu pillilehe lõpuni ja jätan niiöelda lehe lõpust ühe pilli võtmata ning paus tuleb 8 päevane ja alustan uue lehega nii nagu alati või on vaja midagi muud teha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Võtke regulaarselt kõik pillid lõpuni ja tehke tavapärane 7 päevane paus ning alustage uue originaaliga. Teil nihkub tsükkel 1 päeva võrra, kuid sellest ei ole midagi. Rasedusvastane toime säilub ja selles midagi ohtlikku ei ole.