Akne ja pillid 17.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on probleem aknega, olen käinud nahaarsti juures ja proovinud erinevaid akne ravimeid, mis küll aitavad, aga mitte ideaalselt. Nüüd soovitas nahaarst küsida naistearstilt beebipille. Kas see on akne ravimiseks mõistlik ja vajalik, kui mul pole tegelikult pille vaja kasutada ehk pole seksuaalvahekorras? Mulle tundub, et võiks ikka jääda ju naha ravimiseks mõeldud vahendite juurde? Või on normaalne kasutada pille ainult akne ravimise eesmärgil?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedusvastaseid tablette kasutatakse eelkõige soovimatu raseduse vältimiseks, pereplaneerimiseks. Kuid arvestades pillide positiivseid kõrvaltoimeid, siis on neid võimalik kasutada erinevate seisundite raviks, kuigi rasedusvastast vahendit vaja ei ole ( näiteks väga valulike ja/või väga vererohkete menstruatsioonide ja akne raviks). Sõltub akne vormist ja raskusastmest ning sellest, kui hästi nahaarsti poolt määratud ravimid ja nahahooldustooted teid aitavad. Kui palju akne teid häirib. Kui see on häiriv probleem, siis soovitan akne kontrolli alla saamiseks kasutada pille nagu Diane 35 või Jeanine ( Sibilla Plus, Ammily). Kui pillid teile ei sobi, siis saate need alati lõpetada. Kuid kui pillid sobivad, siis mõjuvad paremini ja efekt on püsivam ka dermatoloogi poolt määratud ravimitel. Eriti hästi aitavad pillid tsükliliselt ägeneva akne korral ehk kui akne süveneb enne oodatavat menstruatsiooni.