Krambid alakõhs peale raseduse medikamentoosset katkestamist 21.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Rasedusel 13nädala avastati, et kaksikrasedus peetunud. Loodete suuruseks määrati 11 nädalat. Järgmisel päeval tehti haiglas medikamentoosne raseduse katkestamine, manustaty cytoteci esimesel päeval kaks korda ning mõlemal korral 3 tabletti. Teisel päeval tehti uh ning otsustati sama kuur uuesti läbi teha. Lõpuks lasti koju ning uh pilt tundus ok olevat, et midagi suurt enam ei olnud. Haiglast välja saamise päevast on möödas 3 päeva ja iga õhtu hakkavad tugevad krambid alakõhus vahelduva eduga. Mõned minutid on valu vabad ja siis jälle tekib selline krambi moodi valu. Vereeritus on jäänud väheseks ning pigem ainult määrib, kuid valu on kõik need päevad pealelõunat uuesti tuld. Valuvaigisti ei aita.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on olnud kaksikrasedus peaaegu 3 kuud medikamentoosse katkestamise hetkeks. Emakas tõmbab kokku ja taastab oma esialgset suurust. Sellega on seotud alakõhu spastilised valud. Sobib kasutada ibuprofeeni, diklofenakki või paratsetamooli ( no-spa ei sobi).
Kui teil lisandub palavik, halvalõhnaline veresegune voolus, siis on kindlasti soovitav pöörduda kontrolli, sest need kaebused võivad viidata algavale emaka põletikule.