Voolus, valus urineerimine 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Ei leidnud teie meili, pean siia kirjutama. Nimelt käisin teie juures kontrollis vooluse ja valusa pissimise pärast (emaka taga oli ka vedelik) Ravi aitas isegi 2 nädalat( peale seda võtnud ka probiootikume). Mees käis kontrollis, kõik testid neg. Oleksin pidanud kohe mainima, et ka keelega on jama, panen alles nüüd niiöelda pilti kokku, kui ema mainis, et keel pole üldse okei. Jaanuaris käisin arstil, kuna keel oli kaua kahtlane ja soor, sellel hetkel võtsin ka seenevastast ravi. Perearst ütles, et geograafiline keel ja leppisin sellega. Mees mainis ka oma arstile seda, tema arvas, et seen kehas mul. . Määras ka seenevastased tabletid 2 tkki ja küünlad. Plaanin synlabi minna proovi tegema, kuna tupes proov neg. Kas peaksin vastuvõtule tulema, et ravi määrata? Olen varem seenevastas ravi teinud 4 nädalat, 1 tbl nädalas aga ei toiminud ja keelel katt oli tagasi kohe.Veel ei ole ravi hakanud tegema, mäletan, et 4 tbl ei aidanud, sellepärast olen ka veidi skeptiline. Kuidas edasi käituda? Kas seen võib kehas seda kõike mulle tekitada? Valus pissime ja voolus ja suusoor. Panen ka pildi, 10 mai olen selle pildi teinud, hetkel ka valge ja laiguline. Vahepeal läheb paremaks, vahepeal hullemaks. Ilmselt olengi mõelnud “küll üle läheb” geograafiline keel nagu öeldi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kõige sagedaseks kandidoosi põhjuseks on ravi antibiootikumidega. Kandidoosi ravi esmavaliku preparaat on fluconazol. Kui ravi efekti ei ole, siis tuleb preparaati vahetada ja/või ravikuuri pikendada. Enne ravi alustamist soovitan suu limaskestalt teha analüüsi candida tüvedele. Oluline on korrigeerida oma menüü. Lisaks soovitan hakata kasutama probiootikumi Biolatte Hiivax.