Päevad 13.ndal päeval Ammily pillide võtmisel. 30.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen olnud Nexplanoni peal alates 03.2022. Viimastel kuudel olid mul menstruatsioonid väga ebaregulaarseks ja pikaks läinud. Kui päevasi polnud siis oli pidevalt määrdumist. 18.08.23 Arst määras kaheks kuuks Ammily tabletid (7 päevase vahega). Olen siiani 13 päeva võtnud ja täna hakkasid päevad. Kas ma peaksin tablette edasi võtma regulaarselt kuni kuuri lõpuni?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, jah jätkaKe pillide võtmist nii nagu skeem ette näeb. Soovitaks Nexplanon eemaldada kuna sellega ongi sageli probleeme(tsükklihäired, ebaregulaarne määrimine). Ja jätkake pillidega. DRKadastik .