Pillide unustamine 23.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kirjutan Teile oma murest.
Võtan Yasminelle tablette juba peaaegu 2 aastat. Unustasin võtta 10. ja 11. tableti (teine nädal). Miskipärast arvasin, et oleks halb mõte võtta 3 tableti korraga (2 unustatud tableti ja 12.nes tablet) seega võtsin ilma mõtlemata 10.tableti koos 12.da tabletiga ja 11.tableti koos 13.da tabletiga. Igatahes hakkas mul enamvähem kohe tulema verist voolust (tükid ja klombid, pruunikas), süda oli paha, siiamaani on paha olla ning kõht valutab. Nendel päevadel olin ka vahekorras. Arvatavasti tegutsesin nii pillide võtmisel valesti, kuid mida peaksin nüüd tegema ja kuidas kujuneb mu tsükkel? 1.tablet ununes 19.dets.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui unustasite kahel päeval pilli võtta, siis rasestumisvastane kaitse kaob ja peate kasutama soovimatu raseduse vältimiseks kondoomi kuni järgmise pillide tsüklini. Vereeritus tekib peaaegu alati, kui unustada pill õigeaegselt võtta. Iiveldus on seotud sellega, et olete võtnud kahel päeval 2 tabletti. Pillides sisalduvate hormoonide topeltkogus põhjustabki sageli iiveldust. Kuna nüüd olete paar päeva võtnud 2 pilli päevas, siis soovitan võtta veel ühe päeva 2 tabletti ja edaspidi jätkata tavalise skeemi järgi 1 tablett päevas kuni 21. tsükli päevani ( seega tuleb lisaks uuest pakist need lisa-pillid võtta). Pille edasi võttes veritsus väheneb ja peale 21-päevast tsüklit tuleb teha 7-päevane paus. Vähene veritsus kuni pausini võib esineda ja pausi ajal peale viimast pilli tekib tavapärane menstruatsioonitaoline veritsus. Soovitan siis teha ka rasedustesti. Edaspidi peaks pillide võtmist jätkama tavaskeemi järgi. Kui kipute sageli pille unustama, siis soovitan kaaluda pillide vahetamist tuperõnga vastu. Tuperõngas on mugav, kuna seda peab vahetama vaid kord kuus.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg