Survetunne alakõhus ja seljas 16.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on sagenenud survetunne ja kerge valu alakõhus ja seljas. Varem on ka seda esinenud, kuid viimasel ajal igal õhtul. Päeval ja öösel probleemi pole, kuid varaõhtul hakkab valutama ja suruma, kõndida ebameeldiv ja valus, eriti trepist. Vahekord vahest valulik ja menstruatsioon algab viimasel ajal väga valulikult, seda probleemi pole samuti kunagi olnud. Lisaks on menstruatsioon väga verevaene, varitseb vaid 1 päev ja seda väga vähesel määral, siis paar päeva määrib ja kõik.
4 sünnitust, viimane 2a tagasi kaksikud.

Kas tegemist võib olla emaka alluvatega ning kas seda arst ülevaatluse käigus ei pruugi näha?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Survetundel ja alakõhuvaludel võib olla palju erinevaid põhjuseid. Emaka allavajet saab läbivaatusega kontrollida, kuid osaline allavaje võib jääda läbivaatuse asendi tõttu vahel diagnoosimata. Valusid võivad tekitada alaseljaga seotud probleemid, vaagnapõhja veenilaiendid, endometrioos. Häirivate, sagedaste valude korral, kui ultrahelis ei ole midagi patoloogilist näha, põletikuanalüüsid põletikku ei näita, on vahel vajalik valude põhjuse väljaselgitamiseks teha diagnostiline laparoskoopia. Püüdke mitte tõsta suuri raskusi, oluline on tugevdada korsetilihaseid, tugevamate valude korral kasutage valuvaigisteid, valulikke menstruatsioone aitab sageli leevendada rasedusvastaste pillide kasutamine.