HIV testimine 16.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviks küsida, kui pikk on HIV peiteperiood? Millal oleks mõistlik testima minna?

Olen leidnud üksteisest väga erinevaid vastusi: kuskil oli kirjas, et testida tuleks 3-4 nädalat peale võimalikku nakatumist, kuskil - peale 3 kuud, mõned kirjutavad, et mitte varem kui 5 kuud.

Olen segaduses, kumb on siis õige.

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale potensiaalset võimalust nakatuda HIV on olemas nn. akna-ehk peiteperiood 28 päeva. Varasemalt testimine võib anda valenegatiivse tulemuse. Kui test on 28 päeva peale nakatumise võimalust negatiivne, siis on soovitav seda veel korrata 28 päeva pärast. Kui ka see test on negatiivne, siis HIV nakatumist ei ole toimunud.