Lööve tupe juures 24.07.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkis ca 3-4 päeva tagasi tupe juurde punn, mis oli kergelt paistes ja valulik, kuid ei sügelenud. Arvasin, et ehk on tegu raseerimisjärgse karvanääpsupõletikuga või on lihtsalt kuidagi palavusega tekkinud hõõrdumine ja ärritus. Nüüdseks on valulikkus vähenenud ja paistetus pigem samuti, kuid ühe punni asemel on punane ja justkui veidi krobeline veidi suurem nahapiirkond. Vahepeal on tunda kerge kihelus/kipitustunne, kuid püsivalt valulik ei ole.
Varem pole mul sellist probleemi esinenud. Enda naistearst on kahjuks teises linnas ja sel nädalal puhkusel, aga tahaksin teada, millest võiks selline probleem tingitud olla ja kuidas võiksin vaevusi leevendada? Ehk on olemas mingi salv vms vahend, mis aitaks nahal kiiremini paraneda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 25-aastane

Võimalusi on mitmeid, kuid saadetud fotolt jääb mulje, et tegemist on haavandumisega, seetõttu ei saa välistada perianaalset genitaalherpese löövet GH. Apteegi käsimüügist võib paluda herpesviiruse vastaseid salve. Kui probleem nädalaga ei möödu, siis tuleks pöörduda naistearstile või naha-suguhaiguste arstile välistamaks muud haigused ja GH kinnituse korral on vajalik retseptiga tablettravi.
Soovitav on end tasuta uurida:
https://synlab.ee/tasuta-testimine-ja-noustamine/
SYNLAB Eesti pakub koostöös Tervise Arengu Instituudiga anonüümset HIV nõustamist ning testimist. Teenus on mõeldud kõigile alates 16. eluaastast ja ei sõltu ravikindlustuse olemasolust. Nõustamisele ja testimisele tulles ei pea ennast ette registreerima. Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise* teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee