Polüüp peale emaka eemaldamist 15.07.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Emaka eemaldamise järgses kontrollis leitud polüüp.

Uuringu tulemus:

Lameepiteeli plastid ja nekrobiootiline koe fragment, milles on paksuseinalised veresooned
ja difuusne plasmarakuline ja neutrofiilne infiltraat. Epiteliaalne plast pinnal puudub.
Tehtud IHK uuringud:
CK +
CD20 +
CD138 +
Ki67 - 15%
VG +

Kokkuvõte: Tupe polüüp põletikulise infiltratsiooniga.

85728002 Morfoloogiline kirjeldus
181441005 Tupp

Mida see tähendab?

Kui ultraheli käigus ühte munasarja ei leitud, kas see viitab mõnele probleemile?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 45-aastane

Kas emakas eemaldati koos emaka kaelaga? Või eemaldati ainult emaka keha? Tupp on organ, mis suundub emakani. Kui kasutada tampoone, siis need sisestatakse tuppe.
Tegemist tupest leitud healoomulise polüübiga, mis eemaldatud.
Kui kehakaal on kõrge või kõhuõõnes on liited või lihtsalt hetkel ei ole munasari jälgitav, siis on see normaalne leid.
Külastage kindlasti emaka kaela vähi sõeluuringuid, mis 45-, 50-, 55-, 60-, 65-aastaselt.
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7