Rasedana töötamine laeval 26.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tegin rasedustesti, mis osutus positiivseks. Rasedusekalkulaatori järgi peaks olema 6 nädal. Töötan laevas. Kas laeva vibratsioon võib kahjustada kuidagi rasedust? Laeval töötan kahe nädala kaupa 12h päevas ja on ka öövahetused.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Raseduse korral pole soovitav töötada laevas. Vibratsioon kuulub ohutegurite hulka. Seetõttu annab arst peale raseduse tuvastamist tööandjale tõendi Teie üleviimiseks kergemale tööle.
Kui tööandjal pole võimalik Teid ajutiselt kergemale või teisele tööle üle viia, peab ta andma ajutiselt tööst vabastuse ja selle kestuse määrab arst.