Moodustised tupe piirkonnas 25.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul on häbemokkadele tulnud punni laadseid moodustisi. Ei ole villis vaid sellised “kõvad”. Ääretult ebameeldivad ja vahel on natuke valulised.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Need on rasunäärme ummistused ja ei ole ohtlikud. Kõige sagedamini on need seotud raseerimisega. Sobib kasutada näiteks Bepanthen Plusi. Võite raseerimise asemel proovida vahatamist või laserepilatsiooni, et vältida sagedast ärritust. Pesemiseks sobib näiteks Clogin elle intiimvaht.
Selliste väikeste rasunäärme ummistuste teket soodustab vanusega ka geneetiline foon.