Tugev sügelus/kipitus + tavapärasest teistsugune voolus 14.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun siia, sest ei leia sobivat naistearsti vastuvõtuaega, aga küsimusele oleks vaja vastust saada.

Kaks päeva enne postitamist hakanud tugev sügelus, põletav/kipitav tunne - lamades vähene.
Teisel päeval otsustasin osta Canesten kapsli (kolotrimasool) ravimi (apteeker soovitas), kasutasin seda, hiljem määrisin kutaanselt ka klotrimasool salviga (vähendas sügelust veidikene). Nüüd tuleb sellist pudist/ mannapudru laadset voolust. Kas see on seotud Canesten ravimiga või viitab see millelegi?

Püsipartneriga, kes on kontrollitud, päev enne kaebust olin kaitsmata vahekorras, kuid ei oska kuidagi seda seostada, varasemalt ka olnud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist on tupeseenega, millel on palju erinevaid põhjuseid. See on tupes mikrofloora tasakaalu häire ja tegemist ei ole suguhaigusega. Seene korral on tupes keskkond happelisem, seene vohamise korral on peamisteks kaebusteks sügelus, kipitus, rohke kohupiimataoline voolus. Kandidoosi soodustavad stress, rohke süsivesikute tarbimine, allergiline reaktsioon pesuvahenditele või pesukaitsmetele-sidemetele, antibiootikumide kasutamine jpm. Kui teil hetkel raseduse plaani ei ole, siis võite lisaks eelnevatele ravimitele kasutada apteegi käsimüügist veel fluconazoli 150mg ühekordselt suu kaudu. See aitab maha suruda seene aktiivsust ja vältida ägenemise kordumist.