Paistes häbememokad 28.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on viimased paar päeva olnud suured habememokad paistes. Kas see on mingi seennakkus? Kuidas paistetusest lahti saada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Turses häbememokad võivad olla seotud erinevate põhjustega. Liiga kitsas riietus ja stringide kandmine; allergiline reaktsioon pesuvahendile, raseeerimisele, lateksile; seeninfektsioon-sellega kaasneb sageli rohkenenud kohupiimataoline voolus, sügelus. Seene korral sobib Klotrimasol kreem, soodalahusega loputused ( 1 teelusikas söögisoodat kruusile veele). Peske õrna probiootikume sisaldava pesuvahu või-geeliga. Kandke kehasõbralike materjalidega mitte kitsast riietust. Kui tursele kaasub tugev kipitus ja villiline lööve, siis on tegemist genitaalherpesega ja selleks on spetsiifiline ravi tablettidega, mida saab retseptiga. Kui kaebused ei taandu paari-kolme päevaga, pigem süvenevad, siis on soovitav pöörduda kontrolli.