Intiimkoha sügelus ja punetus 13.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul hakkasid sügelma eriti öösel
Ja nüüd juba on punaseks läinud
Mida ma pean tegema või on mingid salvi mis võttaks sügelemise ära
Kas mul on nüüd mingi haigus
Ja kui käin wc pissil on mõnikord kipitab
Mida ma peaksin tegema

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 43-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist tupe seeninfektsiooni ägenemisega. Eriti siis, kui olete tarvitanud ravimeid: antibiootikume, antibeebipille, kontratseptiive vms.
1) Ostke Eesti toode https://ddifference.com/tooted/domina-elegans-intimate-gel/?v=a57b8491d1d8
...ning kaitseb nahka seeninfektsioonide eest;
2) ostke apteegi käsimüügist uus Imazol Plus kreem ja määrige väliselt;
3) ööseks tuppe apteegi käsimüügist Canesten;
4) suu kaudu flukonasool kapsel 150mg kord nädalas;
5) kui on piinav sügelus, siis lisaks PruriGyne kreem.
Kontrollige oma perearstil veresuhkur ehk glükoos ja Hgb hemoglobiin. Sagedamini on selliseid häirivaid kaebusi kõrge veresuhkruga ja madala hemoglobiiniga patsientidel. Kui suitsetate, siis vajalik ferritiini analüüs.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7