Hormoonspiraali kasutuselevõtt 05.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen (25.a.) kasutanud ühe kuu Logestit aga kuna see kellaajast kinnipidamine on tüütu, siis otsustasime, et laseks panna hormonaalspiraali ESS. Kas pillide lõpetamise ja spiraali paigaldamise vahele peab jääma ka mõned kuud või võib selle lasta paigaldada kohe pärast menstruatsiooni 10 päeva jooksul?
Palun andke nõu.
Ja kõike paremat algavaks aastaks!
Triini

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triini!
ESS sobib sünnitanud, üldjuhul üle 35-aastastele naistele.
Vastunäidustused ja uuringud otsustab arst.
Mirena on retseptiravim.