Spiraali aeg 05.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul täitub 5 aastat hormonaalspiraali paigaldamisest oktoobri keskel. Kuna aratile on võimalik saada alles detsembris, siis soviks teada, kas hormonaalspiraal võib olla paar kuud kauem sees ja kas tuleks kasutata lisa kaitsevahendeid.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Te ei täpsusta, milline hormoonspiraal teil on.
Kui teil on Kyleena, siis see võib olla 5 aastat ja vahetada on soovitav spiraal kuuendal kasutusaastal.
Kui teil on Mirena, siis see võib olla kokku 8 aastat.
Mingeid teisi rasedusvastaseid vahendeid lisaks kasutada ei ole vaja.