Seksuaalvahekord 18.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Nimelt läheb mu tupp vahekorda astudes väga kuivaks.
Eelmängul pole otseslt midagi viga ja mulle tundub, et kõik on okei, kuid võimatu on astuda seksuaalvahekorda, kuna muutun kiirelt kuivaks. Kas probleem võib olla minu suguelundiga?
Günekoloogi juures viimati kontrollis käies oli kõik korras.
Ei tahaks ka libestit mängu tuua, muudab minu jaoks kuidagi olukorra ebamugavaks.
Mida tegema peaks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Individuaalselt on naisel tupes erineva aktiivsusega limanäärmed ja limaeritus sõltub väga suurel määral teie tsükli faasist, rasedusvastaste vahendite kasutamisest ning mingil määral teie intiimhügieenist. Võite proovida pesemiseks kasutada niisutavat intiimgeeli või-vahtu. Kindlasti ei maksa karta kasutada libestit ( eelistada soovitan apteegi variante) ning libesti kasutamist ei tohiks häbeneda. Partnerile on kindlasti oluline, et tunneksite ennast võimalikult hästi ja vahekord oleks nauditav.