Alles orgasmi ajal on tupp märg 08.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem, seisneb selles, et pärast plaastrite ja pillide kasutamist on tupe märgus harv nähtus (seksi keskel tekib või siis orgasmi ajal alles). Kas see on normaalne? Lugesin, et paljudel naistel on pärast pillide kasutamist või plaastrite kasutamist sama probleem ja on oma “normaalse” seksuaalelu alles poole aasta pärast tagasi saanud. Lisan ka, et võtan ärevuse jaoks rohte ja ka seal oli kirjas, et võivad tekkida seksuaalhäired.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Plaastrite-pillide kasutamise ajal on limaeritus vähenenud, kuid see on väga individuaalne. Kui te praegu enam neid vahendeid ei kasuta, siis on see ajas muutuv ning teie enda kehaga seotud. Närvisüsteem ja antidepressandid võivad teie seksuaalsust, keha reaktsioone seksi ajal mõjutada k.a. limaeritus. Soovitav on kasutada libestit ja partneriga vajadusel sellest rääkida, et vahekorraga mitte väga kiirustada, et piisav erutus ja limaeritus jõuaks tekkida.