Vererohked päevad ja Slinda pillid 04.06.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 33a naine, Olen kainud teismelisena teie vastuvotul..

Aastaid olnud vererohked päevad. Sunnitasim 2017, 2021 aastal diagnoositi rauapuudus aneemia. Siiamaani vahelduvalt s66n 100mg raua preparaati paevas.
(2017 diagnoositi ka fibroidid ja hüsteroskoopiaga eemaldati..siis sain ka rasestuda. Olid polytsystilised munasarjad ja insuliini resistentsus ja siis need fibroidid.. kogu sellele kompotile oeldi,et ei saanud rasestuda..votsin Metformiini Paris pikalt ja eemaldati fibroidid ja siis Jain rasedaks. Enamus raseduse aja votsin ka Metformiini. )Siis elasin ja synnitasin Kreekas.

2021 kolisime Soome ja seal siis diagnoositi pisike myoom,ehk siis sain aru,et jalle nagu fibroidi taoline asi. Ja aneemia. Vererohked ja klimbilised menstruatsioonid. Arst soovitas hakata motlema hormooni peale (rasestumisvastase vahendi), et vererohkus väheneks ja ,et siis kaob ka myoom ise Ara. Siiamaani ma ei hakanud yhtegi hormooni kasutama ,aneemiat ei ole aga vaga vererohked päevad,valud ja klimbid on ja vaga madal rauanäit. Hakkasin eelmine kuu kasutama Nouvaringi. Gynekoloogile mind siin Soomes ei saadetud vaid nende asjadega tegeleb tavaline arst...Olen kyll uritanud,et kontrollida myoomi suurust jne,aga oeldakse,et pean enne hormoone proovima teatud aeg.
Nouvaringi suutsin kasutada vaid Nadal aega kui mul hakkasid yle keha valud, mitmeid päevi..eriti jalad ja pidin Nouvaringi välja votma..1,5 päeva peale seda kadusid ka valud. Siis hakkasid kohe paari päeva parast ka jalle päevad..ehk siis olid kahed päevad samal kuul..onneks kyll teised paevad ei olnud vaga vererohked.
Nyyd siis hakkasid mul esimesed paevad ( kuu aega on moodas kui Nouvaringi proovisin). Kaisin 3 ND tagasi ka arsti juurest raakimas,mis Nouvaringiga juhtus ja nad kirjutasid mulle Slinda.. Kuna mul on ka paevade ajal ja umbes 7 päeva peale paevi vaga halb enesetunne,pea on halb ja tunne nagu oleksin rongi alla jaanud, siis arvas,et akki ainult progestiini pill sobiks paremini mulle... Palusin,et akki teeksime hormooni testi,et teaks mis hormooni vaja..oeldi,et ei ole vaja teha. Tana siis on 2. Paevade paev ja alustasin Slinda pillidega. Kuna ma Olen ka paaniliselt igasuguste rohtude ja hormoonide vastu suht siis on mul vaga raske igat uut asja votta...ja olengi siin juba paanikas,et kas tarbin ikka oiget asja ja akki teeb see hormooni hoopis halva?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Minu patsientidel on ainult head kogemused Zlynda tablettide tarvitamisel. . Üks tablett sisaldab drospirenooni 4mg,on antiandrogeense toimega ja antiöstrogeense toimega
Tablette tuleb võtta 24 päeva ja edasi 4 tabletti,mis on platseebotoimega.
Edu soovides,
Maie Väli