Liited peale emakaeemaldust 23.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mul eemaldati 2007 aastal emaks.Healoomuline kasvaja.Eelnevalt olid meeletud verejooksud.Kas on võimalik ,et nüüd aastaid hiljem on tekkinud liited.Kuidas seda teada saada.Kõhuvaluga on seotud gaaside teke.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 61-aastane

Täpsustage, kas eemaldati vaid emaka keha, kas ka emaka kael, kas munajuhad, kas munasarjad?
Suure tõenäosusega oli tegemist emaka müoomiga.
Soovitan broneerida aeg vastuvõtule, vajalik anamneesi täpsustamine, intravaginaalne UHD, HPV uuringud jms. On hea, et plaanis koloskoopia, sest vajalik välistada sooltega seotud seisundid. Postmenopausiga seotud seisundeid saab leevendada. Liiteid ja alakõhuvalu saab täpsustada plaanilisel diagnostilisel laparoskoopial. Sõelmammograafia paarituil aastail sündinuile sel aastal.
Ootan vastuvõtule konsultatsiooniks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7