Peale emaka ja munasarjade eemaldamist ärritunud soole sündroom 15.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on eemaldatud 10a tagasi emakas ja 4 aastat tagasi munasarjad. Peale munasarjade operatsiooni on igahommikune kõhulahtisus ja gaasid kõhus mulle tavapärased kaaslased.Mingeid erilisi tugevaid kõhuvalusid ei ole, küll aga põhiliselt hommikused kõhugaasid ja kõhulahtisus.Palun katsuge mulle selgitada, kas see võib olla põhjustatud operatsioonist.Peale munasarjade operatsiooni tohter selgitas, et emakaoperatsiooni tulemusena oli minu sool liitunud äralõigatud emaka köndile ja munasarja operatsiooni käigus sool eraldati selles köndist. Ilmselt võib ta nüüd jälle kuhugile liitunud muidugi olla.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kuna operatsioonist nii kaua möödas, siis antud probleem ei tohiks seotud kuidagi olla.Ka liited tekivad esimeste nädalate vältel peale operatsiooni, mitte enam nüüd. Pigem soovitan teha soolteuuringud ja kontrollida erinavate toidutalumatuste osas. DRKadastik