Nipt test 17.10.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kâisin täna I trimestri UH-s. Kuna seal mingid riskid, siis arst määrast Niptify testile.
Antud markerid mis paberilt välja loen on…
Trisomy 21. 1:274
Trisomy 18 1:6032
Trisomy 13. 1:3623
Kui suur on risk, et sünnib haige laps?
Täitsa murelikuks tegi kogu see olukord

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on OSCAR testi järgi kahtlus trisoomia 21-le, kuid riskiskoor ei ole väga kõrge. Sellepärast ongi soovitav teha lisauuring ehk NIPTIFY test, mis täpsustab seda riski. Kui NIPT test on negatiivne, siis rohkem lisauuringuid ehk invasiivseid (koorioni biopsiat või lootevee uuringut ) teha ei ole vaja.