ebakorrapärane menstruatsioon 07.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 17.a. tütre ema.Mure on selles,et tütrel ei ole menstruatsioon korrapärane,jääb hiljaks.Käisime naistearsti juures.Läbivaatusel ei leitud midagi,küll kästi võtta E-vitamiini.Umbes nädala pärast päevad hakkasid.Nüüd on jälle sama probleem ja seejuures on tal tunne nagu kõht oleks paistes.

Aastaid tagasi avastati tütrel kilmnäärme teise astme suurenemine.Saime ka ravi,kuid nüüd paar aastat pole kontrollis käinud.Kas võivad need kaks asja omavahel seotud olla? Esmakordselt algas menstruatsioon 14 aastaselt.Arsti juurde on aeg kinni pandud,kuid alles kolme nädala pärast.

Kas oskaksite mingit nõu seniks anda.

Lugupidamisega

muretsev ema

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Praegu ei ole Teil küll mõtet muretsemiseks.Küllap günekoloog määrab tütrel hormoonide sisalduse ja vastavalt sellele ka tegutseb.Teise astme kilpnäärme suurenemine ei tohiks olla küll probleemiks,miks m.tsükkel on ebakorrapärane.