Operatsioonijärgne veritsus ca 4 nädalat pärast operatsioooni 19.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
6 nädalat tagasi oli suure kasvaja tõttu hüsterektoomia, eemaldati emakas, emakakael ja munajuhad. Emakakaela kohapealt õmmeldi tupe "lõpp" kinni. Pärast operatsiooni polnud kordagi veritsust ega midagi ja väga normaalne taastumine. AGA, täpselt kuu aega pärast operatsiooni juhtus nii, et olin vahekorras - alguses oli kergelt valus, umbes sama tunne nagu süütuse kaotamisel, kuid valu möödus. Paar päeva hiljem samuti vahekord, valu ei olnud, kuid pärast vahekorda oli veritsus. Veri oli helepunane, kuid veritsus lõpes paari tunni möödudes ning palju verd polnud. Nüüd u 2 nädalat hiljem on iga päev tupes tugev voolus, ovulatsiooni sarnane. Kas võib olla, et on tupekaela rebend (vaginal cuff tear ingl k)? Või on lihtsalt sealt tundlikum pärast operatsiooni? Ja kas peaks veel hoiduma suguelust? Rohkem pole kordagi veritsust esinenud, valu ega palavikku pole samuti olnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane!

Jääb mulje, et tegemist võis olla tõsise probleemiga. Palun saatke kohe minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja mob tel nr. Vaataksin üle operatsiooni kulu ja pat-histoloogia, vastan kaugnõustamise teel.
Kui munasarjad on alles, siis peaksid nad ju toimina, nii, et nii ovulatsioonid kui ka voolus võivad olla sellega seotud. Ööpäev läbi saate broneerida aja mulle vastuvõtule, erakorralise aja saan leida.
Ootan lisaandmeid, siis vastan otse lähtuvalt operatsiooni kulust jm. Millal OP oli? Kui emakas on eemaldatud, siis ei saa veri tulla emaka seest.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7