ZLYNDA ja veritsus 02.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere tarvitan ZLYNDA pille juba aasta ja pole ennem sellist asja esinenud, nädalal aega tagasi hakkas veritsus, mis esialgu määris veidi, kuid viimastel päevadel on väga suur, pean pidevalt sidemeid vahetama et nii öelda ära ei upuks, päris raske on kodust välja minna kui peab peaaegu iga viie minuti tagant sidemeid vahetama. Lisaks ei ole veritsus praegugi lõppenud. Ehk oskate vastada millest tuleb see probleem ja kuidas sellest vabaneda.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Zlynda kuulub minipillide hulka. Minipillidega võib kõrvaltoimena esineda ebakorrapäraseid väheseid veritsusi / määrimisi.Teie poolt kirjeldatud väga rohke vereeritus pole tõenäoliselt otseselt seotud minipillidega. Kui unustada pille igapäevaselt võtta, võib see kaasa tuua ka vererohkema ebakorrapärase veritsuse. Sellise suure veritsuse korral tuleb aga alati koheselt pöörduda naistearsti poole, et põhjus välja selgitada ja veritsus raviga peatada.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg