Zlynda kasutamise aeg veritsus 21.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kasutanud Zlyndat nüüd kuues kuu ja varem pole veritsust sellisel määral esinenud. Juba kolmas päev on verejooks, mitte suur aga siiski iga kord vetsus käies hästi näha. Kasutan sidemeid. Kõht valutab. Infolehel on kirjas et kui veritsus esineb tuleb lõpetada tableti võtmine. Rohelised tabletid olid viimati 5.09 kuni 8.09. Täna peaksin nr 13 tableti võtma. Kuidas edasi käituda? Käisin ka 12.09 teie vastuvõtul ja siis paistis kõik normaalne.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 38-aastane

Olete tubli, et märgite toimevabade tablettide päevad, siis saavad kõik ühtviisi aru.
Kui soovite hoiduda, siis antibeebipillide tarvitamist lõpetama ei pea, sest siis tekib lisa-menstruaaltsükli häire.
Alati võite kirjutada, mis kuupäeval ja millisel kellaajal käisite, siis oleksin saanud üle vaadata günekoloogilise ultraheliuuringu kirjelduse.
Günekoloogiline verejooks on kindel termin: üks side või üks tampoon tunnis, enam kui 3-5 tunni jooksul, ööpäevas 24 sidet või tampooni, seda õpetas meile professor Helbe Sinimäe oma loengutes.
Julgen arvata, et tegemist on määrimisega, mis enamasti möödub. Oleme sellest rääkinud, et Zlynda on uued, östrogeenivabad antibeebipillid, seetõttu on tsüklikontroll seotud määrimistega, küll aga ei tõsta östrogeenivabad pillid rinnavähi riski ja on lubatud kõigile.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7