Zlynda ja pruunikas veri 22.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Hakkasin menstruatsiooni esimesel päeval endometrioosi pidurdamiseks võtma nö minipilli Zlynda. Menstruatsioon kestis nagu ikka 6-7 päeva, kuid peale seda jäi vähesel määral pruun veritsus. Pruunikat voolust on tulnud tänaseks juba 10 päeva. Kas peaksin pöörduma naistearsti juurde või on see Zlynda puhul tavaline ja möödub ise?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Pikem veritsus on seotud sellega, et tegemist on minipilliga, mis sageli ei reguleeri tsüklit. See on väga individuaalne. Võib esineda pikemaid ebaregulaarseid määrimisi. Tavaliselt ajas pikemad määrimised lõppevad ( paari-kolme kuuga) ja platseebo tablettide ajal on väike veritsus, muul ajal puhas. Praegu on pikem veritsus täiesti normaalne, kuna pillide võtmist alles alustasite. Jätkake regulaarselt pillide võtmist. Vahekorras võib olla, kui määrimine teid ega partnerit ei sega.