Ravimid 31.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin günekoloogil tugevate alakõhu valude ja eriti parem pool. Günekoloog katsus emakat,oli valulik. Diagnoosik sain äge emakapõletik,raviks Doxy-M-ratiopharm ja Metronidazol. Sellel kuul oleksid pidanud algama menstruatrsioon 25.03/27.03 vahelisel ajal,kuid siiani pole alanud. Kas see võib olla rohtudest,et ei ole mentruatsiooni alanud?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsüklihäiretel võib olla palju erinevaid põhjusi ja nädal hilinemist ei vaja reeglina sekkumist. Põletik ja erinevate ravimite kasutamine võivad tsüklit mõjutada. Kui teil nädala jooksul päevad ei alga, siis on soovitav teha rasedustest. Kui see on negatiivne, siis oodake veel rahulikult nädal. Kui päevad 2-3 nädala jooksul ei alga, siis on soovitav oma günekoloogiga ühendust võtta.