tere tere 13.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
mul on üks probleem ma olen 14 ja mul pole 5 ja poole kuud kusagil päevi olnud.Eńne seda käisid kõik normaalselt,kuid nüüd on midagi lahti.Ma pole kah vahekorras olnud.Kas midagi on sees valesti või tuleb see millestgi muust?palun vastake.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Menstruatsioonid algavad tavaliselt 12-15 aasta vanuselt. Esimese kahe aasta jooksul võivad menstruatsioonid olla ebaregulaarsed. Menstruaaltsükli häiret võib põhjustada kaalu langus, emotsionaalne stress(eksamite periood näiteks)jt.
Arvan, et kuna sa oled 14-aastane ja menstruaaltsükkel on alles alanud, pole muretsemiseks põhjust.
dr. Seemen