Hügieenisidemed 17.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Iga kuu peale päevi on mul tagumiku vahe nagu haudunud, on valus ja paberiga pühkides samuti. Kas võib olla mul hügieenisidemete allergia? Kasutan neid u 4 päeva ja pärast lihtsalt pesukaitset ja valus tunne läheb ära ja pepu vahe läheb ise nö korda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Jah, võib olla allergia, nn kontaktdermatiit. Lahenduseks on nn bioloogilised sidemed ja pesukaitsmed, mida müüvad loodustoodete poed, kus on allergiavabad sidemed, naturaalsed laste mänguasjad, naturaalsed laste mähkmed jms.
Kasutage vaid apteekide intiimpesuvahendeid, neid on erinevaid, ka diabeetiktele:
https://hoiamed.ee/et/tootekategooria/naiste-intiimhugieenitooted/
https://hoiamed.ee/et/toode/intiimpesuvahend-tudrukutele-4girls/
DermoXENi intiimpuhastusvahend 4 GIRLS

Sageli esineb naha seeninfektsioonide ägenemist, apteegi käsimüügis Imazol Plus kreem ja
https://hoiamed.ee/et/toode/dermoxen-lenitiva-sugelustunnet-leevendav-intiimkreem/
LENITIVA sügelustunnet leevendav kreem

Olete kindlasti aru saanud, et tuleks minimaliseerida pesukaitsete kandmist, vähem kanda kitsaid riideid, kasvõi kodus, pesta jahedama või käesooja veega, kuivada õrnalt nahka, kanda seelikuid ja sukki oleks hea lahklihale. Apteekrid oskavad aidata, küll aga vahel on ebamugav oma muret väljendada rohke rahvahulga eest. Tuleb oodata sobivat aega.
Ka noorte nõustamise kabinetid nõustavad intiimhügieeni osas.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7