Uriini lõhn 26.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olin 5 kuud tagasi kaitsmata vahekorras. Peale seda tekkisid vaagna juurde(paremale ja vasakule) vahelduva eduga valud. Mentsruatsiooni tsükkel muutus, kui enne algas pruunika voolusega siis seda enam ei olnud ja nüüd peale päevi kestab määrimine 1 päev kauem kui ennem. Vahetevahel urineerides oli pakitsus tunne. Märkasin, et uriin muutus tumedamaks ja lõhnab halvasti. Käisin naistearstil kes võttis süüfilisuse, klamüüdia ja gönorra proovi, need olid negatiivsed.Tupes oli ka kõik korras, kuigi vahest esines õrna alakõhuvalu. Naistearst kirjutas tupeküünla kuna uus partner siis mikrofloora paigast ära. Häiris aga ikkagi uriin.Kaks kuud tagasi viisin perearstile uriiniproovi ja tehti külv. Kõik oli korras. Aga siiani on uriin tumedam ja lõhnab ikka väga vängelt, ennem niimoodi ei olnud. Milles võib põhjus olla, kas kuskil võib siiski mõni suguhaigus peidus olla? Mis tekitab seda nii vänget uriini lõhna?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Teie kirja lugedes tuleb nõustuda, et uuringuid STLI sugulisel teel levivatele infektsioonidele võiks korrata ja lisada juurde. Esialgu piisaks rohkest vedelikust ja apteegi käsimüügi põieteest.
Ise saate tellida uuringuid SynLabist:
https://ee.minu.synlab.ee/seksuaaltervis/suguhaigused/
SynLab teeb tasuta kolm analüüsi https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid, tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu. Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.
Unustasite kirjutada, kas rasedusi on olnud ja kas praegu soovite hoiduda või rasestuda?
Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7