Imelik sopistus? tupe ja pärasoole vahelises seinas 22.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sünnitusest möödas peaaegu 2 aastat. Kerge probleem oli tunda juba suhteliselt kohe pärast sünnitust. Arvasin, et möödub, kuid viimasel kuul on olukord hullemaks muutunud.
Nimelt koguneks väljaheide justkui valesse poolde - tupe ja päraku vaheseina poole. Pisut kinnisema kõhu korral pean suruma kergelt lahkliha piirkonda, siis väljub väljaheide kergemini. Nüüd viimasel kuul on lisandunud pärast väljaheite väljutamist ka selline kihelev, kergelt valulik tunne tupes. Ja veel ca pool tundi hiljem vaagnapõhjalihaseid pingutades justkui on tunda kipitust.
Milles võiks asi olla ning millise arsti pädevusse see jääb?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

See kuulub ikka günekoloogi pädevusse.Siin on ilmselt tekkinud vaagnapõhjalihaste nõrkus Loomulikult tuleb hoiduda kõhukinnisusest. Apteegi käsimüügist oske Pruri Gene kreemi ja määrige mitu korda päevas suguelundite piirkonda.
Meie lkliinikus tegeleb niisuguse diagnostika ja raviga taastusravi arst dr Kaarma_Tõnne
Küsige perearstilt tema juur de saatekiri.
Edu soovides,
Maie Väli