Survetunne pärasooles 15.01.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 32-aastane, vaginaalselt sünnitanud 2 last ja hetkel 15. nädalat rase. Viimasel ajal tunnen pidevalt pärasooles survetunnet ja lõpuks katsusin soolt seest. Seal on tunda suur, mitme cm-ne muna tupepoolses seinas, millest edasi eriti sõrmega ei pääsegi, sest ta pressib soole justkui kinni. Mulle tundub, et ka väljaheidet jääb sinna taha pidama. Alguses mõtlesin, et mingi kasvaja pärasooles (minu vanaemal oli pärasoolevähk), aga katsudes tuppe tundub, et selle koha peal on hoopis emakakael, mis surub vastu pärasoolt ja tupe kaudu rohkem midagi sooles tunda ei ole. Arsti aeg on alles kuu pärast. Kas on tõesti võimalik, et emakakael pressib niimoodi pärasoolde? Kas see on günekoloogiline probleem või peaksin hoopis kirurgi poole pöörduma?

Aitäh ja kõike paremat!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija

Murelikku kirja lugedes soovitan kindlasti pöörduda probleemi selgitamiseks proktoloogile. Soovitan
dr Žilkina http://vita.ee/tootaja/natalja-zilkina/ uurige, kas neil on nüüd uus asukoht

Kui pöördude raseduse jälgimisel ämmaemandale, siis rääkige oma probleemist.
Millise sünnikaaluga olid eelmised lapsed? Kui üle 4kg, siis võib olla tagaemist lõtvade tupeseintega nii eesmise- kui ka tagumise tupeseinaga. Neid saab kirurgiliselt korrigeerida peale sünnitust.
Ka füsioloogiline rasedus võib suruda pärasoolele, aga ka patoloogiline emaka kaela avanemine jms.

Ootaksin kontrolli peale sünnitust

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7