Päevad pole alanud 21.12.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline, et oktoobri algul olin päevadega vahekorras, järgmisel kuul päevad ei alanud, nüüdseks juba kaks kuud üle ja testid negatiivsed

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teil on soovitav minna kontrolli ja teha ultraheli. Saab kontrollida emaka limaskesta paksust ja munasarju tsüstide suhtes. Vajadusel saab menstruatsiooni esile kutsuda progesterooni tablettidega. Kui selline tsüklihäire kordub, siis on soovitav teha vereanalüüsid hormonaalse tasakaalu suhtes ja vastavalt sellele mõelda erinevate ravivariantide peale.