Gripp ja tsüklihäire? 22.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Paluks Teie nõu. Kas gripp võib põhjustada menstruatsioonitsükli häireid, minul konkreetselt määrimist? Mul on ka tavaline spiraal 3 aastat. Paar kuud tagasi käisin kontrollis, siis oli kõik korras. Või põhjustas gripp tüsistusena mingi emakakaelapõletiku (näiteks)? Ovulatsiooniaegne määrimine on mul iga kuu olnud (kahjuks), ka seekord. Kõik pidi juba ilusti korda saama kui jäin korralikku grippi, ja siis hakkas jälle uuesti määrima, mis juba lõppes isegi ära, kuid nüüd jälle jätkub. Haigusest olen ise veel nõrk, kas sellest? Mis Teie arvate? Naistearstiaja panin ka kinni, kuid sinnani on väga palju aega. Olen 37 a. Tänan Teid väga!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Perearstide andmetel ei ole praegu grippi, vaid adenoviirusinfektsiooni ja paragrippi. Nende tüsistused on kergemakujulised.
Tundub, et määriva vereerituse põhjuseks võiks olla spiraal.
Soovitused:
-on oluline kontrollida põletikuanalüüsid ja spiraali asend ultraheliuuringuga
-viirushaiguste ajal võivad seni latentsed põletikud (sümptomiteta) ägeneda,
tegemist võib olla põletikuga väikevaagnas (end. nimetud munasarja põletik)
-kaaluge ka teisi rasestumisvastaseid meetodeid: hormoonspiraal, steriliseerimine, lokaalsed vahendid jm.
-loodan, et haiguslehe lõpetamisel kontrollib perearst ka vereanalüüsi