Pikk vererohke menses 22.07.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul on kliimaks teemaks, kõigepealt 2 kuud ei olnud kuupuhastust ja pärast seda tuleb juba 10 päeva ja väga tugevalt, tükkidena. Muidu enesetunne keskmine, pisut olen hädas vasakusse jalga kiirgava valuga, aga see vist ei ole seotud mensesega. Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 46-aastane

Teil on õigus, tegemist on üleminekueaga, kus menstruaaltsükli häired ja vererohked menstruatsioonid on tavapärased. Peamine uuring on intravaginaalne günekoloogiline ultraheliuuring. Kui emaka limaskest on paks, siis tuleb hüsteroskoopilise uuringuga välistada pahaloomulisus, polüübid, täpsustada hüperplaasia. Healoomulist hüperplaasiat saab ravida erinevalt: tsükliline tablettravi, ESS Mirena, mõningatel juhtudel ka emaka eemaldamine.
Kiirgav valu tuleb täpsustada, ohtlikeimad on trombid. Kui veritsus ei lõpe, siis võib pöörduda günekoloogia EMO-sse või erakorralisse vastuvõttu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7