2 korda kuus menstruatsioon? 12.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 35 aastane naine. Oktoobri kuus algas menstruatsioon ōigel ajal 8.okt, kõik kulges tavapäraselt, kuid 17ndal okt algas uuesti veritsus, kulges samuti nagu päevade ajal. Muidu on tsükkel tavaliselt korrapärane olnud. Kas on võimalik, et 2 korda kuus esineb menstruatsiooni? Kas järgnevat päevade algust peaksin arvestama teisest verejooksu alguse päevast? Beebipille ei kasuta. Aasta tagasi oli raseduse katkemine ning oleme peale seda proovinud elukaaslasega uuesti rasestuda. Tänan.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist võib olla tsüklihäirega ja arvatavasti järgmine menstruatsioon peaks algama 17.10. järgi. Kohe otseselt midagi teha ei ole vaja, vaid vaatate, kuidas järgmine tsükkel tuleb. Kui teil paari nädala jooksul pole menstruatsioon alanud, siis on soovitav teha rasedustest. Kui päevad algavad, kuid samasugune vaheveritsus kordub, siis on soovitav minna kontrolli.