menstruatsiooni ootamatu ärajäämine, pruunikas lima 16.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on seni olnud normaalne menstruatsioon, pole kunagi ära jäänud. Olen üksik inimene, ütleme, igasugune nakkuslik kokkupuude või rasedus on välistatud ja püha vaimu ei usu. aga seekord oleks pidanud olema 13.10 kuid on ainult pruunikas lima mis määrib pesu kuid mitte tavapärast ohtrat verd.krampe ka pole, paremal pool on külje peal magades pisut torkeid või valu (kuskil munasarja koha peal). aga muidu pole valusid, lihtsalt menstruatsioon jäi plõksti ära. Eelmine kord oli ta vererohke nagu alati, perearsti soovitusel võtan ka iga kord rauda. Vahepeal oli aneemia, aga sellest sain raua abil jagu.
ma olen käinud naistearsti juures elus umbes 4 korda ainult, sest mul puuduvad partnerid ja ma ei ole huvitatud ka laste saamisest. Viimati u. 3 aastat tagasi. Mulle on öeldud, et naistearsti aparaatidega mind uurida ei saa, ja kui on üritatud, siis põhjustab see väga suurt valu, ning on valus veel 2-3 nädalat. ükskord purksas arsti õde naerma, kui ta kuulis, mislaadi inimene ma olen. pärast avastasin, et mind on kasutatud avaliku näitena kliinik.ee´s. Sellepärast tundsin end väga alandatuna ja kiusatuna ja ei julge enam naistearsti poole pöördudagi.
Muretsen, sest pole varem sellist probleemi olnud. Kuna olen 41, siis mõtlesin ka menopausi peale, mis poleks halb, sest menstruatsioonid on algusest peale kohutavalt valusad olnud nii et ma ei saa 4-5 tundi esimesel päeval isegi püsti tõustud. Olen sellest korduvalt rääkinud, nõu küsinud, helistanud ja kirjutanud, aga seda pole nähtud probleemina.
u. 3 aastat tagasi tehti ka papilloomviiruse analüüs kuigi arst nentis et mul ei ole võimalik seda nakkust saada kusagilt.
Ma ei tea, kuidas toimida. Kuidas saab mind üldse uurida, või peaks alustama mingist vereproovist. ja teiseks, ma ei tea, kust leida arsti, kes ei hakkaks naerma.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kliimaksi alguse kohta olete liiga noor. Võimalik aga on anovulatoorsed tsüklid,mistõttu tekivad munasarjades oleva munaraku mittetäieliku küpsemisega. Kuna Teil on ka varem olnud valulikud menstruatsioonid,siis peaks kontrollima FSH,PRL,progesterooni ,õstradiooli. Võtan vastu SA TÜKnaistekliiniks etteregistreerimisega 7319 100 või Elite erakliinikus 7
409930.
Edu soovides,
Maie Väli